Jak sprawdzić, ile zostało na psc? Stan konta paysafecard

Osoby korzystające z paysafecard muszą często kupować doładowanie wynoszące więcej, niż kwota zakupu. Jak sprawdzić, potem ile zostało na psc? Co zrobić, jeżeli stan konta paysafecard wynosi kilka lub kilkanaście złotych? Przyglądamy się różnym opcjom, które mają nabywcy karty przedpłaconej, którzy chcą wykorzystać ją w stu procentach.

Ile zostało na psc? Sprawdź stan konta paysafecard

Sprawdzenie, ile zostało na psc, wymaga od klienta wyłącznie znajomości 16-cyfrowego kodu PIN, stanowiącego podstawę korzystania z paysafecard. Jak sprawdzić stan konta? Należy krok po kroku:

 1. Wejść na stronę https://www.paysafecard.com/pl-pl/.
 2. W górnej belce menu wybrać „Usługi”.
 3. Kliknąć „Sprawdź dostępne środki”.
 4. Wpisać 16-cyfrowy PIN swojej karty prepaid.
 5. Potwierdzić żądanie przyciskiem „OK”.

Sytuacja, w której środki pozostałe na psc nie pozwalają na wielkie zakupy, nie oznacza automatycznie zmarnowania kilku czy kilkunastu złotych, które znajdują się na nabytym w konkretnym celu paysafecard. To zaś jest obawą wielu osób, powstrzymującą ich przed korzystaniem z kart prepaid.

W przypadku paysafecard opcje są co najmniej dwie i wcale nie ograniczają się do przeszukiwania internetu w poszukiwaniu tanich błahostek. Przede wszystkim warto wiedzieć, że pozostałe środki przechowywane są na psc bez żadnych opłat przez 6 miesięcy i można je następnie wykorzystać autonomicznie lub w połączeniu z inną kartą prepaid. To bardzo przydatne, jeżeli dostaliśmy psc jako kartę podarunkową na prezent i chcielibyśmy dopłacić do czegoś lepszego.

Pozostałe środki z różnych paysafecard można łączyć

Kwoty, które zostały na psc, łączy się na następujących zasadach:

 • Sumować można maksymalnie trzy paysafecard.
 • W tym celu wystarczy wpisać kolejne PIN-y obok siebie.
 • Łączna wartość transakcji z trzech kart nie może przekraczać 30 EUR.
 • Wszystkie sumowane PIN-y musiały być nabyte w jednym kraju.
 • Ewentualne niewykorzystane środki można potem łączyć z kolejnymi kartami.

Przy dokupowaniu kolejnej karty, która pomóc ma w wykorzystaniu środków z wcześniej wykorzystywanego paysafecard, trzeba więc koniecznie pamiętać, aby nabyć je u operatora w tym samym kraju. Dodatkowo warto mieć też na względzie fakt, że od siódmego miesiąca od nabycia psc pobierana jest pobierana jest miesięczna opłata operacyjna od pozostałych dostępnych środków PIN-u. Wysokość opłaty to 10 zł, więc reszta z zakupów może być bardzo szybko zjedzona.

Za ile można doładować paysafecard?

Aby nie stracić zachowanych środków z wcześniej wykorzystanej paysafecard, warto pomyśleć nad racjonalnym zakupem, który nie będzie przy tym oznaczał wydania pieniędzy na nieznaczącą błahostkę. Sensownym rozwiązaniem wydaje się zatem dokupienie kolejnej karty prepaid, której PIN połączy się ze starą psc. Jakie nominały paysafecard dostępne są na rynku?

 • 20 zł,
 • 30 zł,
 • 50 zł,
 • 100 zł,
 • 200 zł.

Ze względu na ograniczenie łączenia PIN-ów do 30 euro, zdecydowanie odpada ostatnia z opcji. To nie powinno być jednak problemem, ponieważ paysafecard kupowana jest zazwyczaj z myślą o bezpiecznej płatności bez podawania numeru karty kredytowej w serwisach z grami czy u bukmacherów, a tam kwoty nie muszą być aż tak wielkie.

Możesz również polubić…