Jak działa Paysafecard? Poradnik

Płatności bezgotówkowe w Polsce stale zyskują na popularności. Zaliczamy do nich transakcje dokonane przez internet przy pomocy karty płatniczej, BLIK-a, Apple Pay czy Google Pay, ale również i Paysafecard, która będzie tematem tego artykułu. Być może słyszałeś już coś o tej metodzie płatności i chciałbyś dowiedzieć się, jak działa Paysafecard. To proste narzędzie płatnicze, dzięki któremu dokonasz płatność bez rejestracji i podawania danych osobowych! Zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu, który wyjaśni czym jest Paysafecard oraz przedstawi w jaki sposób ona działa i gdzie możemy z niej skorzystać.

Co to jest Paysafecard?

Paysafecard jest jednym z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych środków płatności. Jest to rodzaj karty przedpłaconej, która pozwala na dokonywanie transakcji bez podawania danych osobowych. Każda karta Paysafecard posiada kod składający się z 16 znaków. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią swoją prywatność oraz z jakiegoś powodu nie chcą podawać danych swojej karty płatniczej w internecie.

Paysafecard oferuje karty jednorazowe oraz możliwość założenia konta, gdzie każdy użytkownik może posiadać kartę wielokrotnego użytku, którą doładowywać można wedle uznania. Karta przedpłacona tego typu umożliwia płatność w dowolnej walucie świata – brany jest wtedy pod uwagę stosowny przelicznik.

Jak działa Paysafecard i inne karty przedpłacone?

Karty przedpłacone, w tym Paysafecard, opierają się na identycznym systemie działania. Każdy z nas może zakupić taką kartę, są one dostępne w setkach tysięcy sklepów na całym świecie, a w Polsce chociażby w Żabce, Auchanie czy kioskach Ruchu. Na karcie przedpłaconej już wówczas znajdują się środki pieniężne, w kwocie na niej wskazanej, które można wykorzystać. Paysafecard to zewnętrzny instrument płatności, który nie jest przypisany do konkretnej osoby czy danego rachunku bankowego, więc można dzięki niemu zapłacić za Netflix bez karty.

Płatność poprzez kartę przedpłaconą odbywa się po wybraniu stosownej metody płatności na stronie internetowej sklepu lub usługodawcy. Następnie, należy podać szesnastocyfrowy kod PIN znajdujący się na karcie i zatwierdzić płatność. Gotowe. Środki zostaną z niej pobrane automatycznie po potwierdzeniu zakupu. Dzięki temu nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo podawania numeru karty kredytowej czy debetowej, z których korzystamy na co dzień.

Gdzie mogę kupić Paysafecard?

Karty Paysafecard dostępne są na całym świecie i nie będzie przesadą stwierdzenie, iż możemy je kupić w praktycznie każdym większym markecie. Są to chociażby sklepy Żabka, Empik, Auchan, Polo Market, Carrefour, Pepco, Media Markt czy Rossmann.

Kartę Paysafecard można nabyć również bez wychodzenia z domu! Wystarczy zajrzeć na portale aukcyjne takie jak Allegro czy OLX, na Ceneo lub po prostu na stronę internetową Paysafecard.

Jak uzupełnić konto Paysafecard?

Zdarza ci się sprawdzić, ile zostało na psc i odnotować, że rachunek jest pusty? Aby uzupełnić lub doładować Paysafecard, należy utworzyć konto użytkownika, a następnie zalogować się przy użyciu podanych wcześniej danych. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie numeru naszej karty. Następnie, należy wybrać bank i podać rachunek bankowy, z którego środki zostaną przelane na kartę PSC.

Transakcję należy potwierdzić kodem SMS, kodem PIN lub za pomocą odcisku palca, w zależności od wcześniej wybranej formy autoryzacji transakcji. Cały proces podlega szyfrowaniu, dlatego nie dość, że jest błyskawiczny to jeszcze w pełni bezpieczny!

Możesz również polubić…