Jaka karta podarunkowa na prezent?

Kiedy przychodzi czas na wręczenie prezentu, wielu z nas często nie wie, co kupić. I tu właśnie przydają się karty podarunkowe! Pozwalają one dać obdarowanemu swobodę wyboru bez obawy, że dostanie coś, czego nie chce lub nie potrzebuje. Istnieje wiele różnych rodzajów kart podarunkowych na prezent, które dopasować możemy do potrzeb obdarowywanego oraz charakteru okazji.

1. Karta podarunkowa do centrum handlowego

Od dawna w formie prezentów popularne są karty podarunkowe do sieci wielkopowierzchniowych sklepów odzieżowych, elektronicznych czy drogerii. Ich minusem jest jednak fakt, że obdarowany skorzysta z nich tylko na rzeczy w danym sklepie lub sieci. Centra handlowe oferują znacznie większy wybór, od odzieży i butów po biżuterię, artykuły gospodarstwa domowego, a nawet lokale gastronomiczne. Ponadto obdarowany może wybierać między różnymi sklepami, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Przed nabyciem karty podarunkowej do centrum handlowego musimy być jednak stuprocentowo pewni, czy sama wizyta w wielkiej świątyni konsumpcji nie będzie dla obdarowanego drogą przez mękę. Istotnym aspektem jest także dojazd do danej galerii i sprawdzenie, czy na pewno jest do niej po drodze.

2. paysafecard do płacenia wszędzie

Chociaż uniwersalne karty przedpłacone są mniej spersonalizowane, ich olbrzymim atutem jest fakt, że odbiorca może dokonywać zakupów wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta paysafecard. Obejmuje to App Store i Google Play, Steam i innych dostawców gier, a także dziesiątki sklepów internetowych. Dzięki temu możemy być pewni, że obdarowany zrobi z niej użytek i nie będzie musiał zmuszać się do kupna niechcianych rzeczy tylko dlatego, że musi wykorzystać pieniądze z karty.

Przed nabyciem takiej karty podarunkowej warto jednak rozważyć, czy na pewno chcemy wręczać prezent tak podobny do koperty z pieniędzmi. Jeżeli odpowiedź brzmi pozytywnie, bo obdarowany nie lubi płacić elektronicznie w powiązaniu z własnym kontem bankowym, wówczas paysafecard wydaje się idealnym pomysłem.

3. Karta podarunkowa na popularne usługi subskrypcyjne

To opcja idealna na prezent dla rodziców czy dziadków, którzy chcieliby skorzystać z możliwości oferowanych przez serwisy abonamentowe, ale są niechętni podawaniu danych z karty bankowej. Tymczasem można zapłacić za Netflixa bez karty. Dotyczy to nie tylko platform z serialami, ale również usług muzycznych na czele ze Spotify lub Tidal oraz growych abonamentów PS Plus czy Microsoft Game Pass. To ostatnie sprawia, że będzie to ciekawy podarunek także dla młodszych fanów elektronicznej rozrywki, którzy nie mają jeszcze konta w banku.

Niestety, większość tego typu kart jest ukierunkowana na jedną usługę. Z tego względu wybór musi być idealnie dopasowany do potrzeb osoby, której chcemy wręczyć prezent. Kody mają często ograniczenie czasowe i nie chcielibyśmy, aby się zmarnowały.

4. Karta podarunkowa na przeżycia i wrażenia

Ostatnim krzykiem mody są karty podarunkowe na różnego rodzaju przeżycia, takie jak kolacja na szczycie wieżowca czy jazda super samochodem. Takie prezenty są szczególnie odpowiednie dla osób, które lubią łaskotać swoje nerwy i przekraczać granice — od skoków ze spadochronem po paintball. Nie ma jednak problemu ze znalezieniem czegoś na ukojenie, szczególnie jeżeli w grę wchodzi weekend w SPA lub pójście na masaż relaksacyjny.

Tego typu karty są dostępne w różnych formatach, np. dla konkretnych ośrodków, dla sklepów internetowych oferujących przeżycia oraz na indywidualne doświadczenia. Dlatego z łatwością znajdziemy odpowiedni sposób, aby zaskoczyć kogoś wyjątkowego i sprawić mu radość.

Możesz również polubić…