Historia kredytowa

Negatywna historia kredytowa – jakie są skutki?

Negatywna historia zawsze ma genezę w złym podejściu do tematu spłaty pożyczek i kredytów. Te produkty finansowe do szerokiego zastosowania zostały przeznaczone przede wszystkim do rozsądnych i dojrzałych użytkowników placówek bankowych. Jeśli ktoś ze zbyt lekkim podejściem do finansów, pieniędzy i inwestowania zdecyduje się wziąć spory kredyt na realizację swoich marzeń, można być przygotowanym na to, że pojawią się problemy. Negatywna historia kredytowa może się za nami ciągnąć latami, skutecznie odcinając nam dostęp do coraz korzystniejszych produktów pożyczkowych. Z negatywną historią kredytową nie dostaniemy nawet najniższej pożyczki, o możliwie najkorzystniejszym oprocentowaniu. Warto więc pilnować się i dbać o to, aby raty spłat

historia kredytu

historia kredytu

dotychczasowych należności zawsze trafiały tam, gdzie trzeba w wyznaczonym terminie, albo jeszcze lepiej – przed jego upłynięciem. To nie jest w sumie takie trudne. Wystarczy narzucić sobie samodyscyplinę i jasno trzymać się reguł, które zawarte są w dokumentach poświadczających umowę między nami a placówką bankową. 

Historia kredytowa – czy można ją poprawić?

Tak, historia kredytowa może zostać przez nas poprawiona, jednak nie wymażemy wszystkich naszych wpadek, bo każda informacja przekazywana na nasz temat do Biura Informacji Kredytowej pozostaje już tam na zawsze jako pewnik i można sprawdzić historię kredytową. Nie jest tak, że jak w uczniowskim zeszycie niewygodne fakty i błędy ortograficzne zatrze się najlepszą gumką do zmazywania albo zakryje korektorem. Tak to niestety nie działa i im bardziej będziemy tego świadomi, tym szybciej w ostatecznym rozrachunku wyjdziemy na plus.

Co można zrobić, by uratować nadszarpniętą historię kredytową? Przede wszystkim, regularnie zarabiać, przy ciągłym zwiększaniu naszych comiesięcznych przychodów. Bank z pewnością zauważy, że nasze zarobki szybują w górę i po pewnym czasie systematycznego wzrastania naszych wpływów jest w stanie przymknąć oko na nasze niektóre wcześniejsze błędy i zaproponować korzystną pożyczkę. Do tego jednak daleka droga, zwłaszcza, jeśli mieliśmy problemy ze spłacaniem debetu na koncie i innych wcześniejszych należności.

Historia kredytowa – budowanie pozycji od zera

Nawet przy najbardziej negatywnej historii kredytowej warto budować swoją pozycję od nowa, aż w końcu możliwe będzie nawet podpisanie umowy na kredyt hipoteczny. Zwiększając wartości naszych przychodów pokazujemy bankom, że stajemy się na powrót wiarygodnym klientem i nie można nas skreślać nawet po chwilowych niedyspozycjach finansowych. Jeśli mamy pilną potrzebę kredytu lub pożyczki, a historia kredytowa dotychczas analizowana wszystko nam psuje i spowalnia – możemy pomyśleć o wzięciu kredytu z kimś bliskim, zaufanym, kto opinię kredytową w danym banku ma nieposzlakowaną i idealną pod każdym względem. Dzięki takiej osobie możemy spełnić swoje marzenie dotyczące wsparcia finansowego, musi to być jednak ktoś zaufany, kto nie będzie miał do nas później o nic pretensji. To bardzo ważne, jeśli nieoczekiwanie coś przeszkodzi nam w spłaceniu należności w terminie. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce w małżeństwach oraz młodych związkach.

 

Możesz również polubić…