Jak zapłacić za Netflixa bez karty?

Netflix jest najpopularniejszą platformą streamingową na świecie, a z subskrypcji korzysta regularnie ponad 220 milionów użytkowników. Również i w Polsce amerykańska platforma nie ma sobie równych, a z jej usług korzysta rocznie ponad 11 milionów użytkowników. Najprostszą metody zapłaty za abonament Netflixa jest przypięcie karty płatniczej do swojego konta i umożliwienie płatności cyklicznej. Oznacza to, iż miesięczna kwota abonamentu zostanie automatycznie ściągnięta z naszego konta wraz z przedłużeniem usługi. Metoda ta jest jednak kontrowersyjna, a wielu użytkowników zastanawia się, czy można zapłacić za Netflixa bez karty. Kwestie te omówimy w tym artykule, zapraszamy do lektury!

Płacenie za Netflixa bez karty — zalety

Niewątpliwą zaletą płacenia za Netflixa bez karty jest brak konieczności jej przypinania do swojego konta na serwisie streamingowym. Oznacza to, iż Netflix nie będzie przechowywał danych naszej karty płatniczej takich jak kod zabezpieczający, co pozwoli na zachowanie anonimowości i stuprocentowego bezpieczeństwa. Co więcej, jesteśmy bezpieczni również w przypadku nieautoryzowanego korzystania z naszego konta Netflix przez osoby trzecie.

Kolejną z zalet płacenia za Netflixa bez karty jest fakt, iż nie stwarzamy warunków do zaistnienia sytuacji, w której to pieniądze za dostęp do platformy zostaną samoistnie pobrane z naszego konta przy kolejnym okresie rozliczeniowym. Sam kontrolujesz, kiedy i jak długo chcesz korzystać z Netflixa i wtedy za niego płacisz, a nie pozwalasz platformie na obciążanie karty płatniczej.

Karty podarunkowe Netflix

Aby zapłacić za Netflixa bez karty płatniczej, skorzystać możemy ze specjalnie przygotowanych kart podarunkowych Netflix. Kartę taką można nabyć chociażby w sklepach Media Expert lub online, na najpopularniejszych portalach aukcyjnych.

Na karcie podarunkowej Netflix znajdziemy specjalny kod, który pozwoli na zakup wybranej usługi dostępnej na stronie platformy streamingowej bez konieczności podania danych naszej prywatnej karty płatniczej. To nie tylko świetny pomysł na prezent, ale idealny sposób na to, aby mieć Netflixa bez podawania swoich danych!

Płacenie za Netflix przez PayPal

Za usługi Netflixa możemy zapłacić również przy użyciu należącego do Elona Muska przedsiębiorstwa PayPal. W tym celu, należy założyć konto PayPal, a następnie doładować je wybraną przez siebie kwotą pieniędzy.

Po wybraniu tej metody płatności na stronie Netflixa, zostaniemy przeniesieni na stronę PayPal, gdzie konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto. Kolejnym krokiem będzie autoryzacja płatności i… gotowe, od zaraz możemy cieszyć się dostępem do licznych filmów i seriali.

Wirtualne karty i portfele w bankach

Alternatywnymi metodami w celu zapłacenia za Netflixa bez karty płatniczej jest skorzystanie z wirtualnych kart lub portfeli w bankach. Mowa tutaj chociażby o kartach PaySafeCard, które nabyć możemy w setkach sklepów. Karta ta zawiera unikatowy kod po wprowadzeniu którego możemy dokonać płatności, i to bez podawania jakichkolwiek swoich danych osobowych.

W podobny sposób możemy skorzystać tej z wirtualnych portfeli dostępnych w bankach oraz fintechach. Płatności możemy dokonać poprzez Apple Pay, portfela Google, Revoluta, Amazon Pay czy Skrilla. Aby cieszyć się dostępem do Netflixa, wystarczy przelać na wirtualny portfel pewną kwotę środków, a następnie wykupić przy ich pomocy abonament, nic prostszego!

Możesz również polubić…