Dlaczego warto brać pożyczki bez bik?

Na brzmienie skrótu BIK wielu osobom robi się gorąco. Zwłaszcza tym, które obecnie nie bardzo mogą się pochwalić pozytywną historią kredytową. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi wszystkie informacje dotyczące przebiegu naszych historii kredytowych oraz pożyczkowych. Negatywne elementy historii kredytowej zawsze pozostaną częścią obrazu budowanego przez nas w oczach pracowników baku. Musimy o tym pamiętać i działać rozważnie. Czy można mimo nie do końca pozytywnej opinii kredytowej starać się o wsparcie finansowe ze strony banku lub instytucji pozabankowej? Tak, jest to możliwe. Produkty finansowe tego rodzaju to po prostu pożyczki bez bik. Ogłoszenia o możliwości ich przyznania znaleźć dziś można dosłownie wszędzie. Można natknąć się na reklamy telewizyjne, radiowe, branża pożyczek bez bik wspaniale działa w sieci, Internet jest pełen takich ofert. Co charakteryzuje pożyczki bez bik? Na pewno to, że można je otrzymać w trybie niemalże ekspresowym. Kasa pożyczona na nasze konto osobiste trafia już w ciągu kilku minut po złożeniu wniosku. Nie trzeba czekać godzinami na przypływ gotówki.

pożyczki bez bikPożyczki bez bik – co bank to obyczaj

Jeśli wybieramy dla siebie pożyczki bez bik, to w umowie zostaje podane konto zwrotne, na które w określonym terminie przelać trzeba należność z odsetkami. Zazwyczaj pożyczki udziela się na 30 dni, ale jest także możliwość wzięcia pożyczek na dłuższe okresy. Zwłaszcza dla nowych klientów przygotowuje się promocje, gdzie pożyczki spłacić można niekiedy nawet po 90 dniach. Wiele osób daje się skusić na taką propozycję, tym bardziej, że odsetki do spłaty nawet po tych trzech miesiącach okazują się być w praktyce zaskakująco niskie. Większość banków proponujących pożyczki bez bik ma takie same zasady przy przyznawaniu tych produktów finansowych. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania w większości przypadków pozostaje taka sama. Różne mogą być wartości prowizji, ponieważ banki stanowią odmienne i osobne instytucje, pod kątem ustalania jednej prowizji zdecydowanie niezależne.

Pożyczki bez bik – możesz sobie na to pozwolić

Przydatne pożyczki bez bik mogą trafić nawet na konta osób, które do tej pory miały nieprzyjemne zajścia przy regulowaniu okresów kredytowych. Jeśli ktoś ma już w swojej historii liczne ponaglenia do zapłaty, a nawet egzekucje komornicze, wcale nie jest powiedziane, że definitywnie te sprawy odbierają mu szansę na pożyczkę. Zawsze dla banku ważniejsze jest zdobywanie klienta, aniżeli jego tracenie. Każda transakcja między bankiem a klientem jest współpracą w założeniu mającą przynosić korzyści.

Udzielający pożyczek bez bik nie oceniają więc, a próbują w każdym przypadku odnaleźć pozytywne i jasne strony. Sprawdzenie historii kredytowej schodzi wówczas na dalszy plan. Pożyczki bez bik zaciągnąć można na wykonanie domowego remontu, często bierze się je w celu odbycia dalekiej i wymarzonej podróży, kupienia opału na zimę, zakupu książek dla dzieci do szkoły, podreperowanie sytuacji zdrowotnej, wsparcia kogoś, na kim bardzo nam zależy, uregulowania zaległych należności, rachunków do zapłaty.

 

Możesz również polubić…