Dlaczego kod zabezpieczający cvv musi być na każdej karcie kredytowej?

Dlaczego kod zabezpieczający cvv musi być na każdej karcie kredytowej?

 

Każda karta kredytowa z danej placówki bankowej skonstruowana jest w charakterystyczny sposób. Wszystkie karty kredytowe wprowadzane do obiegu muszą posiadać kod zabezpieczający cvv. Jego pełna nazwa brzmi Card Verification  Value Code. Natrafić na niego można bardzo prosto, ponieważ znajduje się z drugiej strony karty, po prawej stronie, na charakterystycznym białym lub czarnym pasku. Kodem są zawsze ostatnie trzy cyfry tam umieszczone. Jakie mogą mieć one znaczenie w naszych codziennych transakcjach? Ogromne, zwłaszcza jeśli często i chętnie robimy zakupy przez Internet. Dzisiejsze czasy sprzyjają szybkiemu przetwarzaniu informacji oraz obniżeniu stopnia bezpieczeństwa, jeśli chodzi o anonimowość. Właśnie dzięki tym kodom zabezpieczającym nikt nie ma prawa włamać się na nasze konto czy płacić za swoje zakupy w naszym imieniu. Jeśli ktoś oferuje Wam sprzedaż kart kredytowych bez kodów zabezpieczających – w żadnym wypadku nie wchodźcie w tego rodzaju układy, ponieważ jest to najzwyklejsze oszustwo.

kod zabezpieczający cvvKod zabezpieczający cvv – rób przelewy bezpiecznie

W tej chwili rozróżnić możemy różne metody płatności. Wszyscy, którzy tak bardzo kochają zakupy w sklepach internetowych, dobrze wiedzą, że w wielu przypadkach przy realizowaniu transakcji pojawiają się prośby, by wpisać kod zabezpieczający cvv, by dopiero potem kontynuować zakupy. Dlaczego tak się dzieje? W płatnościach internetowych nie da się zapłacić kartą kredytową poprzez zbliżenie czy też wpisanie pinu, który powinien pozostać tylko przy nas i nikim więcej. Wpisanie kodu zabezpieczającego cvv przy zakupach przez Internet automatycznie kieruje nas tam, gdzie mamy sfinalizować zawartość naszego koszyka. Czy takie rozwiązanie jest wygodne? Tak, ponieważ nie trzeba zmagać się z charakterystyczną i dość jeszcze popularną kartą kodów, gdzie przy każdym przelewie zdrapuje się kod z daną cyfrą, aby wpisać ją przed puszczeniem przelewu do odbiorcy. Praca z kodem jest o tyle prostsza, że nie musimy brnąć przez kilka etapów płatności internetowych. Z kodem z karty wszystko przebiega znacznie szybciej. Ponadto przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności podobnie jak podanie numeru karty kredytowej jest bezpieczne.

Kod zabezpieczający cvv – łatwy do zapamiętania

Kodu zabezpieczającego nie jest trudno zapomnieć. Jeśli jednak korzystamy z kilku odmiennych kart kredytowych, przy robieniu zakupów przez Internet warto dokładnie sprawdzić, z której karty wypuszczamy nasze fundusze. W przeciwnym wypadku, możemy niespodziewanie zauważyć, że konto z kartą przeznaczoną do internetowych wydatków jest wciąż pełne, a konto przeznaczone na rodzinne sprawy nagle w znacznym stopniu opustoszało. Najważniejsze, to czerpać regularną przyjemność z zakupów internetowych i tradycyjnych bez nadmiernego obciążenia karty kredytowej. Na szczęście, prowizje od korzystania z kart kredytowych zawierających kod zabezpieczający cvv są dziś śmiesznie niskie. Zakupy bez konieczności wychodzenia z domu to najlepsze, co mogło się człowiekowi przytrafić w XXI wieku. Nie trzeba poświęcać czasu na wielogodzinne szukanie, bo podglądy na stronach internetowych szybciej pozwalają nam na zdecydowanie, czego w danej chwili potrzebujemy.

 

Może Ci się również spodoba